SŁOWNIK BUKMACHERSKI

 Chyba nie ma osoby na świecie osoby interesującej się sportami, która choć raz nie zagrała u bukmachera lub była tego bliska. Niektórzy w tym zostali i nocami śledzą kursy, ale są i tacy, którzy obstawią coś raz na kilka tygodni czy nawet miesięcy, bo akurat mają przeczucie, że to im „wejdzie”. Tak czy inaczej, do jakiej grupy byście nie należeli, ważne, byście znali podstawowe pojęcia związane właśnie z bukmacherką.
SŁOWNIK BUKMACHERA I GRACZA

Grając w BETFAN musicie przede wszystkim wiedzieć o naszych codziennej ofercie specjalnej, czyli MATCHDAY BOOST. To promocja, dzięki której praktycznie codziennie my, jako legalny polski bukmacher podwyższamy kursy na dane zdarzenie, z reguły to najbardziej interesujące. Mecz reprezentacji Polski lub kluczowe starcie Ligi Mistrzów? Nie ma problemu, spodziewajcie się potencjalnie większego zarobku. Również każdego dnia w wybranych godzinach możecie grać bez podatku od gier. Nazywa się to Happy Hours. To tylko dwie z wielu okazji. Jesteście zaznajomieni ze wszystkimi? Jeśli nie, kliknijcie w zakładkę Promocje i zobaczcie, co jeszcze zostało dla Was przygotowane.

Co do samego słownika gracza, to warto, by każdy przyswoił najważniejsze zwroty:

1X2 – krótki zapis oznaczający, czy dane zdarzenie wygra gospodarz (1), gość (2) lub padnie remis (X).

AKO – zakład akumulowany, w którego skład wchodzi wiele pojedynczych zdarzeń, nazywany inaczej „combo”.

AZJANY – czyli handicap azjatycki, który używany jest głównie w piłce nożnej. Oznacza dopisanie jednej z drużyn (zazwyczaj tej słabszej) dodatkowych „punktów” jeszcze przed rozpoczęciem meczu.

CASHBACK– zwrot pieniędzy na nasze konto.

CASHOUT– możliwość wcześniejszego wycofania zakładu.

BONUS BUKMACHERSKI

 - (lojalnościowy, od depozytu, powitalny itd.) – premia, która jest przyznawana graczowi.

DEPOZYT – środki wpłacone na konto u bukmachera, za które mamy szansę grać. Inaczej można mówić na to „bankroll”.

H2H

– bilans poprzednich spotkań między danymi drużynami lub zawodnikami.

HF/FT – czyli half time i full time. Możliwość obstawienia rezultatu danego zdarzenia do przerwy i na koniec meczu.

KUPON – stanowi dowód na postawienie danego zakładu.

PEWNIAK

– zakład, o którym mówił każdemu wasz kolega, ale finalnie mu nie wszedł. No, pewniaczki nie zawsze okazują się takie oczywiste, jak mogłoby się nam wydawać.

PODWÓJNA SZANSA – jeśli gracz nie jest pewny, jak potoczy się dane spotkanie, może obstawić, że: gospodarz wygra lub zremisuje, wygra gospodarz lub gość oraz że wygra gość lub padnie remis. Dzięki temu, jak sama nazwa wskazuje, ma podwójną szansę na wygraną.

SOLO

– zakład pojedynczy na tylko jedno zdarzenie.

TASIEMIEC

– kupon, na którym znajduje się niezliczona ilość zakładów, najczęściej po niskich kursach.

UNDER/OVER – najczęściej stosowany w piłce nożnej. Jeśli wydaje nam się, że w danym meczu padną np. cztery gole, gramy over 3,5. Jeśli natomiast sądzimy, że tych bramek będzie mniej niż 4, gramy under 3,5. I tak analogicznie w każdym wypadku.

UNDERDOG

– w ten sposób określa się słabszą drużynę lub zawodnika „na papierze”.

YIELD

– wskaźnik skuteczności gracza. Jak go obliczyć? Wystarczy od sumy wygranych odjąć sumę stawek, potem podzielić to wszystko przez sumę stawek i pomnożyć razy 100 procent.

ZAKŁAD BEZ DEPOZYTU - zakład bez depozytu przyznawany jest graczom w formie darmowych środków, za które mogą typować dane zdarzenie

ZAKŁAD BEZ REMISU – zagrać można tylko na to, kto wygra dane zdarzenie. W przypadku remisu następuje zwrot.

ZAKŁAD BEZ RYZYKA– dzięki niemu gracz ma możliwość zagrać na dane zdarzenie do określonej kwoty bez ryzyka. W przypadku wygranej saldo się powiększa, w przypadku przegranej – postawione środki wracają na konto.

ZAKŁAD DŁUGOTRWAŁY – polega na tym, że zakładamy się nie o najbliższe mecze, tylko późniejsze zdarzenia, np. zwycięzcę Mundialu lub króla strzelców Euro.

ZAKŁAD FREEBET - to najprościej mówiąc darmowy zakład. Bukmacher przyznaje na konto gracza – główne lub bonusowe – określoną kwotę, którą użytkownik może przeznaczyć na typowanie

ZAKŁAD LAST MINUTE – zawierany w ostatniej chwili, tuż przed rozpoczęciem danego wydarzenia.

ZAKŁAD LIVE – czyli zdarzenie, które możecie grać „na żywo”, w trakcie trwania danego spotkania.

Już chyba wiecie wszystko to, co najważniejsze, prawda? Jeśli tak, śmiało możecie wejść na stronę naszą stronę i coś zagrać. Nie ograniczamy się na nic. Do wyboru macie nie tylko klasyczne mecze. Posiadamy także oferty na ESPORT, GRY WIRTUALNE i szeroko pojętą ROZRYWKĘ. Jest tam wszystko. Od ofert dotyczących polityki i ekonomii, kończąc na show-biznesie i pogodzie. A jeśli nadal nic fajnego nie wpadnie wam w ręce, możecie wymyślić nawet swój własny zakład, wchodząc w zakładkę My BET. To co, gracie z BETFAN? Jeśli kręcą was atrakcyjne kursy, to koniecznie do nas wpadajcie.

Sprawdź wszystkie rodzaje zakładów  bukmacherskich.


źródło: betfan.pl/pomoc

Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z BetJura , WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA!!!