Ranking bukmacherów internetowych!

Na polskim rynku obecnie znajduje się już ponad 20 podmiotów, które otrzymały licencję od Ministerstwa Finansów na przyjmowanie i udzielanie zakładów wzajemnych. Rosnąca konkurencja to oczywiście bardzo dobra wiadomość dla graczy, którzy mają szerszy wybór i mogą skorzystać z lepszych możliwości. Jak wygląda aktualny ranking bukmacherów internetowych?

Aktualny ranking

1. Superbet
Na podstawie opinii graczy na pierwszym miejscu w rankingu bukmacherów internetowych plasuje się Superbet. Jest to operator, którego część graczy może kojarzyć głównie z tego, że na początku wszedł na polski rynek poprzez oferowanie zakładów w punktach stacjonarnych. Mniej więcej od 2 lat Superbet podjął rękawicę i walczy również w rynku online. Rumuński bukmacher ma za sobą cenne doświadczenie zdobyte na innych rynkach i planuje zbudować swoją pozycję również w Polsce. Trzeba przyznać, że początkowe działania wskazują na to, że są na bardzo dobrej drodze, aby to osiągnąć. Superbet obecnie imponuje graczom ze względu na znakomite kursy, szeroką ofertę, a także wiele promocji. Analizując opinie klientów, aktualnie jest to operator, który zbiera najlepsze recenzje.

2. STS
Na drugiej pozycji w rankingu bukmacherów internetowych uplasował się aktualny lider polskiej branży, czyli STS. Największy z polskich bukmacherów ciągle plasuje się na szczycie, jeśli chodzi o udział w rynku, jednak trzeba przyznać, że systematycznie jego wynik maleje. Jest to właśnie zasługą pojawienia się nowych bukmacherów internetowych na rynku, a także działalności takich operatorów jak Superbet. STS stara się stale rozwijać swój produkt, jednak bez wątpienia ma trudniejsze zadanie, niż miało to miejsce w przeszłości, gdzie musiał rywalizować tylko z kilkoma bukmacherami, którzy posiadali licencję po zmianach w ustawie hazardowej. Obecnie ranking bukmacherski jest naprawdę trudny do zdominowania.

3. Fortuna
Na trzeciej pozycji w okresie mistrzostw świata umocniła się Fortuna. Ten bukmacher przygotował wiele ciekawych kampanii podczas tego turnieju. Aktualnie rankingi bukmacherów, które uwzględniają udział w rynku pokazują, że Fortuna plasuje się za plecami STS, ale jej udział rynkowy również spada po wejściu takich operatorów, jak Betclic, czy Superbet na polski rynek.

Ranking bukmacherów – wnioski

Wpływ na ranking bukmacherów mają opinie graczy. Wskazują oni na przewagę jednego operatora względem innego przez pryzmat oferty promocyjnej, wysokości kursów, a także innych niezbędnych czynników, jak chociażby aplikacja mobilna. Porównując powyższych trzech bukmacherów tylko na podstawie rankingu warto podkreślić, że najlepszą aplikację mobilną ma Superbet, a tuż za jego plecami plasuje się Fortuna. STS w tym rankingu nie ma tak mocnej pozycji, jak ogólnie na polskim rynku.

Ranking bukmacherów może się zmieniać z każdym miesiącem, a także rokiem w zależności od sytuacji na rynku, a także opinii graczy. Ze względu na ogromną konkurencję operatorzy starają się prześcigać w nowych pomysłach. Można powiedzieć, że na przestrzeni ostatnich 2 lat dominująca pozycja Superbet wyniknęła też z tego, że to właśnie ten bukmacher sporo zainwestował, jednak był również innowacyjny w swoich pomysłach, ponieważ stworzył wiele interesujących kampanii.

Można tutaj wymienić promocyjne boosty, które stały się bardzo ciekawym narzędziem akwizycyjnym, a także promocję Super Przewaga. W ramach tej kampanii gracze mogą obstawiać różne dyscypliny, w których obowiązuje i trafiać kupony, gdy postawiona w rynkach głównych drużyna osiągnie konkretny wynik. W przypadku piłki nożnej potrzebne jest dwubramkowe prowadzenie, a w innych dyscyplinach warunki dotyczą liczby punktów w koszykówce, seta o wyniku 6:0 i tym podobnych czynników.

Czytaj więcej o sport w regionie!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

autor & foto: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników iGaming Nomads. Na linkedin